Jan Žalský

Jan Žalský

Jan Žalský is a web & Android developper, Google positive geek a technocrat. He currently lives with his girlfriend in Prague, where his work mainly revolves around the Nette Framework upon which all his web projects.
When not touring Web applications, studying diligently Android, playing with Arduino, tunes 3D printer RepRap . Is also interested in creating user interfaces. more »

Zde bude více


Projects

Pivní listy

Pivní listy Find out what beer you are drinking...
Applications for Android phones designed to search the beer database. Display (strenght, alcohol content, bitterness, color, composition, note, brewer) more than 500 Czech beers.

SmartMote

SmartMote Remote control your music...
App for Sony SmartWatch SW2 running on system Android. SmartMote is universal music remote control. It allows you to skip, pause, play music and change the volume.

Pomodoro

Pomodoro Pomodoro is an applications for Google Chrome, designed for GTD technique by the same name.
After starting, Pomodoro displays a digital clock that gradually counts-down 25 minutes of "Pomodoro" and then starts the pause mode (5 minutes). The application uses audio and desktop notifications.

sarm-semily.cz

sarm-semily.cz Simple web page created on demand. Powered by Nette Framework.

ovdot.cz

ovdot.cz Simple website created to order. Powered by Zend Framework.

Google +Jan Žalský

SmartMote is now free ;)

Máte Chromecast a neplatíte si All Access (Naplno)? K prvním narozeninám Chromecastu dostanete 90 dnů...

To, že je u McDonald's brazilské léto je nějakej dozvuk fotbalu, nebo jen brazilci nevědí kam se špatnými...

no way xD

Tričko Think dirty.

Tričko Think dirty je čirá parodie na známou značku počítačů. Výrazné logo je zde nahrazeno siluetou významu smyslného, ba dvojsmyslného. Narozdíl od dětí, kterým by obrázek přišel jen jako nakousnuté jablko, mysl dospělích, zkažená pokušením všedního světa, vidí v tomto případě něco mnohem chutnějšího než jen jablko ;-) materiál: tričko ze 100% bavlny kvalita: gramáž látky 185g/m2 zásoby: skladem doba dodání:: 2-3 pracovní dny Trička perte na 30...

tohle se povedlo :)

Tričko Back to the 80s

Porušování časoprostorového kontinua pomocí automobilu Delorean a to vše ještě v roce 1985. Dovedete si vůbec představit, že si sednete do auta, navolíte datum, zjevíte se o x let později a vidíte sebe sama v budoucnosti? I teď, v 21. století, by bylo určitě zajímavé se opět vrátit do let osmdesátých. Myslíte si, že to je bez té staré Deloreanky možné? A co s tričkem, kde Deloreanka je? materiál: tričko ze 100% bavlny kvalita: gramáž látky 185g/m...

Twitter @n3cr1s

Blog N3cr1S's BLOG

Contact

E-mail: